Memduh Kızılkaya (Bigboy) Kimdir

Uzun süredir kanallarda hangi dizilerin olduğunu takip etmezken, önceki haftalarda Show tv ekranlarında yeni sezon diziler arasında yayınlanan Çılgın Dersane Üniversite dizisinde dış görünümü ve farklı giyim tarzı ile Bigboy dikkatimi çekti ve bu oyuncuyu daha önce hiç görmediğimden emindim. Yeni yüzlerin yaz aylarında daha çok dizilerde boy göstermesi ile beraber, Sizlere merak ettiğiniz oyuncuların yaşamı hakkında ayrıntılar ve resimlerden bahsedeceğim.

Fiziki yapısı ile yolda dalaşmak istemediğiniz nadir insanlardan biri, tabi kalbi ve davranışları nasıldır onu tanıyanlara sormak gerekir. Yeni Sezonda okulların tatil olması ile beraber gençlik dizilerindeki artış gözlerden kaçmıyor, fakat oldukça eğlenceli ve komik olan bu dizideki tiplemelerde çok hoşuma gitti doğrusu.

Memduh Kızılkaya kimdir ?

11 Ekim 1980 yılında Almanya’nın Dusseldorf  şehrinde dünyaya gelmiştir. Doğumundan 7 yıl sonra ailesi ile beraber Ağrı’ya göç etmişlerdir. Daha sonra ilerleyen yıllarda Bursaya taşınmışlar ve çevresi itibari ile Hiphop alanında müzikler yaparak kendini geliştirmeye başlamıştır. Karakule ve Big Boss lakapları altında amatörce Hiphop konserleri vermeye başlamıştır. Yetenekleri ile her alanda fark edilen bigboy’un gerçek adı yerine genelde çevresi lakaplarını kullanmaktadır.

Menduh Kızılkule 250 kilo ve 1,95 boyundadır.

1996 yılında Boks hayatına başlayan Kızılkaya, gençler katagorisinde 2 kez ard arda Türkiye şampiyonluğunu kazanmayı başarmıştır. Eğitimlerine ara vermeden devam etmesi ilerleyen yıllarda Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirmesinde etkili olmuştur. Okuduğu dönemlerde yine çalışarak bodygardlık ve güvenlik müdürlüğü yapmıştır.

Spor Bigboy’un hayatında önemli bir yere sahipti. Uludağ üniversitesi basketbol ve kendi kurduğu Timsahlar adlı Amerikan futbol takımlarında oynadı.

Spor ve müziğin yanısıra oyunculuk da yapmaya başlayan Memduh Kızılkula 2002 yapımı Organize işler filminde rol aldı (Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağı, Cem Yılmaz gibi oyuncuların yer aldığı film)

Memduh Kızılkaya Resimleri

Yorum Yazmak için Alt kısmı Eksiksiz Doldurunuz!

Düşüncelerinizi Önemsiyoruz.

 

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

akordiyon kapı laboratuvar cihazları istanbul branda